JŪRŲ KRUIZAI

Kruizinė laivyba yra viena labiausiai Covid-19 paveiktų turizmo sričių, tačiau kruizinių kompanijų laivai palaipsniui atnaujina savo kruizus su dar saugesne aplinka, užtikrinančia keleivių saugumą, bet neatimančia kruizų atostogų žavesio, komforto ir įspūdžių. 


Mes sekame informaciją apie pasaulio kruizinių kompanijų veiklą, numatomus saugumo reikalavimus ir galimus kruizų atnaujinimus ateityje. Pasikeitus situacijai, kruopščiai atrinksime geriausius kruizų variantus ir pasiūlysime Jums. 

Naujienos


Grįžti į peržiūrą

2020-10-12

Kruizai dabar: saugumas, saugumas...

Kruizinės kompanijos po truputį grįžta į jūras. Reikia paminėti, kad nei vienai iš turizmo industrijos šakų nėra keliami tokie griežti saugumo ir keleivių sveikatos apsaugos reikalavimai kaip kruiziniams laivams, todėl atostogos kruize šiomis dienomis yra ko gero saugiausios.

Kaip vis dėlto atrodo atostogos kruize šiomis dienomis?
Atsižvelgiant į COVID-19 situaciją ir laikantis nacionalinių bei tarptautinių sveikatos standartų kruizinės kompanijos paruošė ir griežtai laikosi naujų sveikatos protokolų, kurie apima visą kelionės eigą - nuo registracijos į kruizą iki ekskursijų uostuose.

1. DĖMESYS KIEKVIENAM KELEIVIUI
- registracija internetu 72 val. iki kruizo. Norint gauti kruizo bilietą, keleiviai turi užpildyti specialų klausimyną apie savo sveikatą ir patvirtinti, kad nejaučia simptomų ar kitų sveikatos sutrikimų.
- įlipimas į laivą tik paskirtu laiku, kad būtų išvengta eilių ir laikomasi atstumo.
- prieš patenkant į laivą, terminaluose keleivių laukia greitas sveikatos patikrinimas - matuojama temperatūra ir atliekamas greitasis Covid-19 testas. Keleiviai tik su neigiamu testo atsakymu įleidžiami į laivą.

2. IŠMANIOSIOS TECHNOLOGIJOS
- kruizo metu skatinama naudotis kruizinių kompanijų programėlėmis ar išduodamomis apyrankėmis, kurių pagalba galima atsiskaityti už paslaugas, atrakintį kajutę ir pan.
- visa pagrindinė informacija apie kruizą, laivo paslaugas, ekskursijas, saugumo reikalavimus rodoma monitoriuose, kurie įrengti laivo viešuose erdvėse ir kajutėse.

3. DAUGIAU ERDVĖS
- maksimalus keleivių skaičius laivuose sumažintas 30-40%, kad užtikrinti atstumą tarp keleivių ir užtikrinti saugumą.

4. SAUGUMAS LAIVE
- laivo viešuose vietose privalomos apsauginės veido kaukės dengiančios burną ir nosį,
- visose pagrindinėse laivo viešose vietose yra įrengti rankų dezinfekciniai skysčiai ir temperatūros matuokliai.
- viešos vietos yra keletą kartų per dieną dezinfekuojamos ir valomos.
- siekiant užtikrinti oro kokybę laive nenaudojama oro recirkuliacija ir naudojami ypatingai efektyvūs oro filtrai.
- įgula turi dėvėti reikiamą apsaugą, kad galėtų dirbti savo darbą laikantis aukščiausių sveikatos reikalavimų.
- laivuose veikia specialūs medicinos centrai, kurių medikai yra apmokyti ir paruošti reaguoti į COVID-19 protrūkius ir suteikti keleiviams reikiamą pagalbą

5. MAITINIMAS
- stalų išdėstymas restoranuose išdėstytas taip, kad užtikrinti atstumą tarp keleivių. Patiekalus keleiviams pateikia įgulos nariai laikydamiesi visų saugumo ir higienos reikalavimų.
- priklausomai nuo kruizinės kompanijos ir laivo "Buffet" tipo restoranuose savarankiškai maisto įsidėti nebegalima. Maistą svečiams pateikia restorano aptarnaujantis personalas. Kai kurios kompanijos „buffet“ tipo maitinimo laikinai neteikia.

6. PRAMOGOS LAIVE
- pagrindiniai vakaro pasirodymai iki šiol vykdavę 2 kartus yra rodomi kelis kartus per dieną, kad keleiviai mažesnėmis grupėmis galėtų mėgautis šou.
- gyvos muzikos mini koncertai laivo baruose vyksta įprastai
- sporto , baseinų ir SPA erdvėse svečių skaičius yra ribojamas. Pirtys kol kas nedirba. Sporto salės veikia įprastai. Svečių prašoma dezinfekuoti įrangą prieš ir po naudojimo.
- vaikų žaidimų kambariai yra nuodugniai dezinfekuojami keletą kartų per dieną ir į juos galima patekti tik nustatytu laiku ir leidžiamas tik ribotas skaičius vaikų.

7. EKSKURSIJOS
- priklausomai nuo kruizinės kompanijos, ekskursijos yra vienintelis būdas išlipti iš laivo naujame uoste. Ekskursijos, jų programos ir autobusai yra griežtai reguliuojamos numatytų saugumo reikalavimų.
- Keleiviams išduodamos vienkartinės ausinės, kurių pagalba ekskursijos metu galima klausytis gido laikantis saugaus atstumo nuo kitų bendrakeleivių.
- Prieš ekskursiją svečiams atliekamas Covid-19 testas, taip pat prieš ir po ekskursijos tikrinama temperatūra.
- ekskursijų autobusai dezinfekuojami prieš kiekvieną ekskursiją. Gidas ir vairuotojas bei visi keleiviai visos ekskursijos metu privalo dėvėti veido kaukę.
- ekskursijų grupėse gali dalyvauti ne daugiau kaip 25 žmonės.
- kai kurios kompanijos siūlo ypatingą ekskursijų kainą – 99 EUR/žm. už penkias ekskursijas.
- ekskursijos metu griežtai draudžiama atsiskirti nuo grupės ir savarankiškai leistis apžiūrėti miestą ar lankomą objektą.

Reikia pripažinti, kad kruizinės kompanijos griežtai laikosi numatytų saugumo reikalavimų. Štai viena italų kruizinė kompanija nuo ekskursijos atsiskyrusius ir savarankiškai pamatyti miestą norėjusius keleivius į kruizą grįžti ir jo tęsti nebeleido. Kiti keleiviai, kurie į kruizą atvyko viena transporto priemone ir vienam iš keleivių patvirtinus teigiamą COVID-19 testo rezultatą, taip pat buvo neįleisti į kruizą.

Informacija parengta pagal cruiseindustrynews.com, Costa Cruises, MSC Cruises pateikta informacija.Grįžti į peržiūrąMūsų išbandytų atostogų kruizuose galerija

< Keltų terminalai


Pasidalinkite šia informacija

Upių kruizai > 
 
Parašykite
Paskambinkite
Apie
LinkedIn