JŪRŲ KRUIZAI

Kruizinė laivyba yra viena labiausiai Covid-19 paveiktų turizmo sričių, tačiau kruizinių kompanijų laivai palaipsniui atnaujina savo kruizus su dar saugesne aplinka, užtikrinančia keleivių saugumą, bet neatimančia kruizų atostogų žavesio, komforto ir įspūdžių. 


Mes sekame informaciją apie pasaulio kruizinių kompanijų veiklą, numatomus saugumo reikalavimus ir galimus kruizų atnaujinimus ateityje. Pasikeitus situacijai, kruopščiai atrinksime geriausius kruizų variantus ir pasiūlysime Jums. 

Naujienos


Grįžti į peržiūrą

2020-11-06

Kodėl TUI Cruises sekasi atnaujinti kruizus?

Nors Vokietijos Šlėzvigo-Holšteino valdžia įsakė „TUI Cruises“ nuo lapkričio 5 d. nutraukti kruizų paslaugas iš Kylio, Vokietijos kruizų kompanija pasižymėjo puikiu saugumo rekordu - nuo liepos 24 d., kai buvo atnaujinti kruizai, kompanijos laivais keliavo daugiau nei 40 000 keleivių ir nebuvo nustatyta nei vieno COVID-19 atvejo - pasakoja Dennis Tetzlaff, kompanijos laivyno ir sveikatos direktorius ir vienas iš trijų kruizinės linijos incidentų valdymo vadovų.

„Atnaujinę kruizus iš Hamburgo ir Kylio liepos mėnesį, mūsų kompanija nuo rugsėjo mėn. pradėjo teikti kruizų paslaugas ir iš Graikijos uostų, o Kanarų salose pradėsime nuo lapkričio“, - pridūrė jis.
Pagrindiniai TUI sveikatos ir saugos protokolų elementai yra visų įgulos narių testavimas ir karantinas, visų keleivių testavimas, sumažintas keleivių skaičius laivuose ir socialinis atstumas, sakė Tetzlaffas.

Naujai sukurta pareigybė laive yra Infekcijos kontrolės pareigūnas, kurio atsakomybė apima kryžminį patikrinimą, taip pat ar visi saugumo protokolai yra kruopščiai ir atsakingai įgyvendinami.
Iš Vokietijos uosto išplaukiantiems keleiviams terminale atliekamas greitasis antigeno tyrimas ir užpildomas sveikatos klausimynas. Jei jie atvyko iš didelės rizikos zonos ar šalies, jiems neleidžiama įlipti į laivą. Prieš įlipant į laivą keleiviams taip pat tikrinama temperatūra.

Iš Graikijos ar Kanarų salų plaukiantys keleiviai privalo iš anksto atlikti COVID-19 testavimą, kurį jie gali nemokamai atlikti ligoninėse, su kuriomis bendradarbiauja TUI, arba pas savo šeimos gydytoją. Testų rezultatai perduodami „TUI Cruises“, kuri savo ruožtu dalijasi rezultatais su savo darbuotojais oro uostuose, kurie neleis įlaipinti keleivių, kuriems rezultatai teigiami. Patikrinti keleiviai turintys neigiamą COVID-19 testą užsakomuoju lėktuvu skrenda į uostą, likdami TUI „burbule“, ir toliau keliauja kruizu.

Itin kruopščiai tikrinami ir įgulos nariai. Prieš atvykdami į laivą, įgulos nariai turi atlikti viruso testą savo šalyje, tuomet atvykus į uostą, iš kurio prasideda kruizas, nariai vėl yra tikrinami. Jei abiejų testų rezultatai neigiami, įgulos nariai įleidžiami į laivą, kur privalo būti 14 dienų karantine.

Kruizo maršrutas prasideda ir baigiasi viename uoste ir keleiviai neturi įprastos galimybės pradėti kruizą skirtinguose uostuose. „Neturėdami svečių laive, mes galime kruopščiai išvalyti ir dezinfekuoti laivą“, - sakė vadovas. „Kajutes taip pat naudojame pakaitomis – kajutė, užimta vieno kruizo metu, liks nenaudojama kito kruizo metu. Tai reiškia, kad kruizo apsisukimo (pradžios ir pabaigos uoste) metu galime sutelkti dėmesį į viešųjų zonų valymą, o kruizo metu turime daugiau laiko išvalyti tuščias kajutes ir jas paruošti sekančiam kruizui“.

"Paprastai mes plaukiame su maždaug 3000 svečių, bet dabar keliauja daugiausia 1500 keleivių", - sakė Tetzlaffas. "Kruizo metu mes reikalaujame socialinio atstumo laive ir kad svečiai viešose erdvėse visada dėvėtų kaukes."
Norint užtikrinti tinkamą atstumą restoranuose ir baruose, svečiai turi iš anksto užsisakyti vietą restorane ir vakaro šou pasirodymo salėje. Keleiviams kasdien yra tikrinama temperatūra, o laivai turi įrangą ir mini laboratorijas, kurios per 70 minučių gali atlikti COVID-19 testą.

„Jei kruizo metu asmens tyrimo rezultatai yra teigiami, keleiviui mes skiriame atskirą, izoliavimuisi skirtą kajutę, kurios yra apsaugotos HEPA filtrais. Tuomet artimiausiame uoste mes kuo greičiau grąžiname tą svečią į namus“. Be to, pasak Tetzlaffo, yra nustatytos standartinės procedūros, kaip informuoti valdžios institucijas ir iš anksto nustatytos procedūros, kaip sergantį keleivį saugiai išlaipinti iš laivo ir kaip sutvarkyti paveiktas vietas ir jas dezinfekuoti.
Kruizinė kompanija tai pat atlieka su sergančiu keleiviu artimą sąlytį turėjusių kitų keleivių paiešką ir nustato vietas, kuriose tas asmuo lankėsi ir kuriose galėjo turėti sąlytį su kitais keleiviais.

„Tai yra didelė finansinė našta, - pridūrė Tetzlaffas, - tačiau atsiperka matant, kad pavyksta apsaugoti svečių ir įgulos narių sveikatą. Tai taip pat įrodo, kad galite saugiai plaukti kruizu“.

Parengta pagal Cruise Industry News.Grįžti į peržiūrąMūsų išbandytų atostogų kruizuose galerija

< Keltų terminalai


Pasidalinkite šia informacija

Upių kruizai > 
 
Parašykite
Paskambinkite
Apie
LinkedIn