APIE KELIONES KELTAIS

Keliaujant keltu galima pasiekti daug nuostabių Europos šalių ir miestų. Daugelis šiuolaikinių keltų yra kaip maži kruiziniai laivai, kuriuose yra įvairių paslaugų ir pramogų: restoranai, butikai, SPA centrai, koncertų ir kino salės. Keliaudami keltu ne tik pailsėsite, bet ir išvengsite nereikalingo streso keliaujant perpildytais greitkeliais. Galiausiai, naudodamiesi šeimoms ir kitomis keltų kompanijų siūlomimis nuolaidomis, dažnai netgi galite sutaupyti pinigų.  Mes, gyvendami Klaipėdoje, taip pat mėgstame keliones keltais, todėl dalinamės savo patirtimi, informacija, žiniomis ir patarimais apie keliones keltais. Žemiau pateikta informacija yra bendro pobūdžio ir gali skirtis kiekvienoje keltų kompanijoje. 


Prieš kelionę

 • Pasitikrinkite apie galiojančius šalies, į kurią vykstate, ligų testų, skiepų ar kitus kelionių reikalavimus.
 • Pasitikrinkite asmens dokumentų (taip ir vairuotojo pažymėjimo jei turite) galiojimo datą
 • Jei vykstate automobiliu pasitikrinkite, ar turite galiojančius transporto priemonės dokumentus (techn. apžiūros talonas, privalomas draudimas, "Žalioji korta").
 • Pasitikrinkite, ar į šalį kurią vykstate reikalingas pasas ar užtenka tik ID kortelės.
 • Pasirūpinkite kelionės draudimu.
 • Prieš įsigydami bilietą automobiliui pasitikrinkite automobilio išmatavimus (aukštis ir ilgis) - nuo to priklauso bilieto kaina.
 • Kai kuriuose keltų maršrutuose (pvz. DFDS: Paldiski-Kapellskar-Paldiski) bilietai be transporto priemonių neparduodami.
 • Prieš įsigyjant bilietą - atidžiai susipažinkite su bilieto užsakymo, keitimo ir atšaukimo sąlygomis. PATARIMAS: užsisakyti kelto bilietus agentūroje ir visas sąlygas pateiksime Jums aiškiai ir glaustai be jokio papildomo mokesčio. 
 • Jei nesate tikri dėl kelionės, apsvarstykite galimybę įsigyti bilietą su lanksčiomis keitimo ir atšaukimo sąlygomis. Kai kurios keltų kompanijos už papildomą, 30-40 EUR mokestį, leidžia įsigytus bilietus atšaukti susigrąžinant sumokėtus pinigus arba pakeisti bilieto datą be papildomo mokesčio. 
 • Atkreipkite dėmesį, kad keltų bilietų kainos yra dinaminės t.y. kainos gali keistis priklausomai nuo maršruto populiarumo bei paklausos. Įprastai kainos buna didesnės vasaros sezono metu bei prieš pagrindines metų šventes ar kitus renginius. PATARIMAS: pasistenkite įsigyti kelto bilietus kaip galima anksčiau, t.y. bent jau prieš kelis mėnesius iki kelionės - tuomet bilietai bus pigesni. 

 


Registracija į keltą

 • Registracijos (Check-in) metu būtina pateikti bilieto numerį ir asmens dokumentą. Vykstant automobiliu būtina pateikti automobilio registracijos pažymėjimą.
 • Registracija į keltą įprastai prasideda likus 3 val. iki išvykimo. Keleiviams, vykstantiems su transporto priemonėmis, registracija įkeltą baigiasi likus 90 min. iki kelto išvykimo. Kai kurios keltų kompanijos (pvz. Stena Line) registraciją su automobiliais baigia likus 120 min. iki kelto išvykimo.
 • Jei pavėluosite atvykti į registraciją (check-in), gali būti, kad nebūsite įleisti į keltą.
 • Atvykę į terminalą automobiliu sekite kelio ženklus, kaip privažiuoti registracijos langelį, o keleiviai vykstantys be automobilio turi registruotis keltų terminalo registratūroje. 
 • Išvažiavimas iš kelto priklauso nuo laivo apkrovimo ir gali užtrukti nuo 30 min iki 1 h.
 • Keleiviams, vykstantiems be transporto: registracija paprastai baigiasi likus 30-60 min. priklausomai nuo kelto kompanijos. Registracijos, išvykimo ir atvykimo laikai (visada vietos laiku) būna nurodyti keltų kompanijų biliete. Keleiviai į keltą gali nueiti pėsčiomis arba yra pervežami tarp terminalo ir kelto specialiais autobusais priklausimai nuo terminalo.


Kelionės metu

 • Kelionės keltu metu patekti į automobilių denį draudžiama, todėl prieš palikdami automobilį pasiimkite visus būtinus daiktus (ypač būtinus vaistus, dokumentus, vaikų priežiūros daiktus ir kitus vertingus ar svarbius daiktus). PATARIMAS; susidėkite daiktus, kurių jums tikrai reikės kelionės metu, į atskirą mažesnį lagaminą ar krepšį ir jums nereikės nešti visų nebūtinų lagaminų.
 • Prieš atvykstant į paskirties uostą keleivių keliaujančių kajutėse prašoma palikti kajutes likus 30 - 90 min. iki atvykimo, kad įgula galėtų paruošti kajutes sekančiam reisui. Keleiviai gali likusią kelionės dalį praleisti bendro naudojimo patalpose, bare ar denyje. Į automobilių denį galima leistis tik po atskiro įgulos pranešimo.
 • Iškilus klausimams kelionės metu visada galima kreiptis į kelte esančią registratūrą arba kitą įgulos narį. 


Kelionė su gyvūnu

Naminiai gyvūnai gali būti pervežami tik specialiose, su gyvūnais keliaujantiems, kajutėse arba, keliaujant automobiliu, gali būti palikti jame. Gyvūnas negali būti gabenamas sėdimų vietų salone. Gyvūno pervežimo kaina yra nustatyta kiekvienos keltų kompanijos. Gyvūnai privalo būti pervežami laikantis Lietuvos Respublikos Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos(VMVT) nuostatų ir reikalavimų. Keleiviai su naminiais gyvūnais privalo išpirkti visą kajutę arba palikti gyvūną automobilyje krovininiame denyje. Naminiai gyvūnai privalo būti gyvūnų narve arba su antsnukiu ir pavadėliu. Kajutėse gyvūnams draudžiama gulėti ant lovų. Kai kurios keltų kompanijos gali taikyti papildomą valymo mokestį (~15 EUR).

Naminiai gyvūnai (išskyrus šunis vedlius) kelte nebus įleidžiami į keleiviams skirtas erdves.  


Naujausią informaciją apie šalių taisykles ir reglamentus, susijusius su augintinių įvežimais į šalį, galite rasti oficialioje Europos Sąjungos informacinėje svetainėje http: / /europa.eu/youreurope/citizens/travel/carry/animal-plant/index_en.htm


Vaikų kelionės

Jaunesni nei 18 metų asmenys gali keliauti tik kartu su suaugusiu asmeniu. 

Įprastai keliaujant su jaunesniu nei 4 metų amžiaus vaiku, būtina užsisakyti kajutę; draudžiama užsisakyti atskiras vietas kajutėje ar sėdimas vietas.

Asmenys nuo 16 iki 18 metų amžiaus gali keliauti keltu be suaugusiųjų, jei jų tėvai arba globėjai suteikia raštišką leidimą. Nepateikus leidimo, nurodytiems asmenims gali būti draudžiama keliauti. Vaikai ir jaunesni nei 18 metų amžiaus asmenys gali keliauti keltu be tėvų ar globėjų, jei jie keliauja su grupe, kurioje yra grupės vadovas. Kiekvienai jaunesnių kaip 18 metų asmenų grupei, turi būti paskirtas ne mažiau kaip vienas grupės vadovas, vadovaujantis ne daugiau kaip 10 asmenų grupei. Dar prieš kelionę grupės vadovas turi pasirūpinti, kad tėvų leidimai atitiktų teisės aktų reikalavimus. 
Besilaukiančios keleivės

Keltų kompanijos nerekomenduoja nėščioms moterims, kurių nėštumas siekia 34 ar daugiau savaičių, keliauti keltu. Po šio termino keltų kompanijos turi teisę prašyti medicininės pažymos, patvirtinančios, kad nėščia moteris gali keliauti. 

Nėščioms keleivėms rekomenduojama įsigyti kelionės draudimą, kuriame numatyta atitinkama draudiminė apsauga galimų komplikacijų atveju. Atkreipkite dėmesį, kad vėlesniais nėštumo laikotarpiais iki gimdymo datos gali būti taikomi draudiminės apsaugos apribojimai. Pasitikslinkite, ar kelionės draudimas galioja Jūsų atžvilgiu.


Keleiviai su spec. poreikiais

Jeigu Jūs arba kitas asmuo, kuriam užsakote paslaugas, yra neįgalus arba riboto judumo asmuo arba turi kokių nors kitų fizinių savybių, dėl kurių jam keliauti yra sunkiau nei kitiems asmenims, keltų kompanijos darbuotojai suteiks visą reikalingą pagalbą. 

Nepamirškite, kad apie visus neįgalių ar riboto judumo asmenų reikalavimus, susijusius su bet kokiais specialiais poreikiais arba pagalba, būtina pranešti prieš įsigyjant bilietą.

Ši nuostata apima visus specialius poreikius, susijusius su apgyvendinimu, sėdimųjų vietų paskyrimu arba būtinosiomis paslaugomis ar nurodytų asmenų poreikiu vežtis medicininę įrangą, jei apie tokius poreikius žinoma užsakymo pateikimo metu arba įsigyjant bilietą.Bagažas

Vykstantiems keltu, skirtingai nei lėktuvu, bagažo kiekiui ar svoriui ribojimai nėra taikomi. 

Įsinešti ir vartoti alkoholinius gėrimus keltuose yra griežtai draudžiama. 

Be išankstinio keltų kompanijos leidimo, nesilaikant visų taikomų nuostatų ir neturint atitinkamų leidimų, draudžiama kartu su savimi kelte vežtis pavojingus krovinius, įskaitant, tačiau neapsiribojant, dujų balionus, šaunamuosius ginklus ar peilius. 

Kelionės keltu metu patekti į automobilių denį draudžiama, todėl prieš palikdami automobilį pasiimkite visus būtinus daiktus (ypač būtinus vaistus, dokumentus, vaikų priežiūros daiktus ir kitus vertingus ar svarbius daiktus). PATARIMAS; susidėkite tik tuos daiktus, kurių jums tikrai reikės kelionės metu, į atskirą mažesnį lagaminą ar krepšį ir jums nereikės nešti visų nebūtinų lagaminų


Kajutės ir sėdimos vietos

Keliauti keltu galima užsakant:


 • sėdimą vietą 
 • lovą vyriškoje arba moteriškoje kajutėje
 • visą kajutę


Sėdimų vietų salone yra įrengtos minkštos reguliuojamos sėdynės, kad galėtumėte atsilošti ir patogiai keliauti. Jei pageidaujate geresnio komforto ir poilsio galite užsisakyti tik vietą (lovą) vyrams ar moterims skirtoje kajutėje. 

Užsisakydami lovą kajutėje Jūs sutaupote nepirkdami visos kajutės, tačiau keliausite su keliais svetimais bendrakeleiviais. 

Standartinės kajutės keltuose būna vienvietės, dvivietės, trivietės ir keturvietės, kurios gali būti išorinės (su langu) arba vidinės (be lango). 

Liukso/Verslo klasės kajutės yra su dvigule lova ir langais, jose yra maža darbo ir poilsio vieta su stalu ir kėdėmis. 

Visose kajutėse yra įrengtas dušo ir WC kambarys, kabykla rūbams, staliukas ir veidrodis. Kajutėse keleiviai ras rankšluosčius.

Keltuose taip pat yra įrengtos specialios kajutės skirtos neįgaliesiems su didesne erdve ir keliaujantiems su augintiniais (kajutėse nėra kiliminės dangos).

Atkreipkite dėmesį, kad keltų kajučių interjeras ir patogumai skiriasi kiekviename kelte. Vienuose keltuose standartinės kajutės yra mažesnės su standartiniu langu, o kituose keltuose  - erdvesnės, su didesniu langu.   


Maitinimas ir kitos pramogos

Keltuose dažniausiai yra dviejų tipų restoranai: 

 • savitarnos restoranas patogus tiems, kas nori greitai užkąsti arba gardžiai papietauti patys pasirinkdami maistą. 
 • Norintys skaniai pavakarieniauti prie balta staltiese paruošto stalo gali apsilankyti užsakomųjų patiekalų (A-le-carte) restorane, kuriame išsirinksite šefo gaminamus patiekalus iš meniu. Tai geriausia vieta atsipalaiduoti ir praleisti vakarą su taure vyno.

Daugumoje keltų taip pat yra įrengti barai ar kavinės, kur galite užsisakyti mėgstamų gėrimų, paskanauti karštų gėrimų su desertu ir, mėgaudamiesi kelione jūra, stebėti sporto varžybas ar koncertą per plačiaekranį televizorių. 


Ieškantys pramogų tikrai nenusivils keliaudami didžiaisiais Baltijos jūros keltais, tokiais kaip Silja Symphony, Silja Serenade. Čia rasite visą pramogų promenadą - įvairios kavinės ir restoranai kviečiantys paragauti jūros gėrybių, TAX FREE parduotuvės, kuriose įsigysite parfumerijos, rūbų ar elektronikos prekių. Šiuose keltuose taip pat rasite koncertų ir kino salę, SPA centrą su sūkurine vonia, mažu baseinu bei sauna. Mažieji keliautojai čia ras įvairių edukacinių užsiėmimų (anglų kalba), kamuoliukų baseiną, žaidimų konsoles ir kitas pramogas. 
Jei turite daugiau klausimų - susisiekite su mumis:

Telefonu: +370 687 54797

El. paštu: info@klaipedoskruizai.lt 

 


Pasidalinkite šia informacija


 
 
Parašykite
Paskambinkite
Apie
LinkedIn