DIENORAŠTIS

Dalinamės savo žiniomis ir patirtimi, kelionių įspūdžiais ir kitomis darbo bei kelionių naujienomis. Įspūdžiai iš Dunojaus kruizo

Linkėjimai iš didingos Austrijos sostinės - Vienos! Pamatykite ją ir kitas gražiausias Europos sostines prie Dunojaus keliaudami nuostabiu A-Rosa kompanijos upių kruizu Klasikinis Dunojus.


Dunojaus kruize aplankysite ne tik didžiuosius metropolius ir sostines, bet ir mažesnius, tačiau ne mažiau žavius ir reikšmingus miestus. Vienas jų - Estergomas (veng. Esztergom, vok. Gran) – miestas šiaurės Vengrijoje, dešiniajame Dunojaus krante, Slovakijos pasienyje, 46 km į šiaurės vakarus nuo Budapešto. X–XIII a. Estergomas buvo Vengrijos karalystės sostine. Šiame žaviame mieste laivas stovi vos kelias valandas, tačiau to pilnai pakanka pamatyti jaukų miestą, kuriame dominuoja bazilika, bet ir pabuvoti Slovakijoje, kuri yra kitoje tilto pusėje.


Kol plaukiame į Budapeštą - trumpai apie upių kruizinius laivus. Tai lyg maži Boutique tipo viešbučiai ant vandens. Laivai yra apie 130 metrų ilgio, 18 metrų pločio. Laive telpa apie 200 keleivių ir apie 50 įgulos narių. Juose rasite viską ko reikia poilsiui: patogią kajutę, dušo kambarį, kelis barus, restoraną, SPA centrą su sporto sale, saulės denį su baseinu…
Skirtingai nuo jūrų kruizinių laivų, kuriuose gausu pramogų, upių kruizuose daugiau dėmesio skiriama kultūriniam vietų pažinimui, todėl tokios atostogos puikiai tiks tiems, kam įdomu menas, istorija ir kulinariniai atradimai ar tiesiog ramus poilsis.


Šliuzai yra neatsiejama kruizo upe dalis. Tai įspūdingas ir įdomus inžinierių kūrinys. Plaukiant Dunojumi nuo Passau (Vokietija) iki Vienos (Austrija) praplaukiame 11 šliuzų, kurių kiekviename užtrunkama apie 30-45 minutes kol laivas yra nuleidžiamas arba pakeliamas vidutiniškai 10-12 metrų. Tam reikia išleisti iš šliuzų arba pripildyti apie 80000 kubinių metrų vandens.


Budapeštas - galingas miestas, vienas didžiausių miestų ES, kuriame gyvena daugiau nei 1,7 milijono žmonių. Budapeštas tapo vieninteliu miestu, esančiu abipus Dunojaus po Budos, Obudos ir Pešto sujungimo į vieną miestą 1873 m. Mūsų laivas A-ROSA RIVA stovi beveik miesto centre 24 val. tad laiko pabūti ir pamatyti miesto įžymybės užtenka.


Malonu po didelių miestų atsipūsti Bratislavoje – Slovakijos sostinėje, kuris yra didžiausias šalies miestas (440,000 žm.) ir yra vos 60 km nuo Vienos.


7 kruizo diena gali būti tikra poilsio diena laivo denyje prie baseino mėgaujantis saulės spinduliais ir skanaujant mėgstamą kokteilį stebėti Vachau slėnio vynuogynus bei mažus miestelius. Galima visa tai ir daugiau pamatyti dalyvaujant ekskursijoje autobusu arba dviračiais!! 40 km dviračių tako nuostabiu kraštovaizdžiu prabėga greitai ir lengvai, nes Jūs važiuosite elektriniu dviračiu!


Apie šį ir kitus upių kruizus mielai papasakosiu ir pasidalinsiu įgytais naudingais patarimais jei susisieksite su manimi telefonu 8 687 54 797 arba el. paštu info@klaipedoskruizai.lt 


Marius

2023 08 13-20

2023 metų kruizų sezonas Klaipėdoje


2023 metų kruizinės laivybos sezoną Lietuvos uostamiestyje pradėjome balandžio 21 d. atvykus Vokietijos kruizinės kompanijos Plantours laivui HAMBURG.


Šį sezoną Klaipėdos uostą pirmą kartą aplankė laivai: AMBIENCE (Ambassador Cruise Line), SILVER DAWN (Silversea Cruises). Uostą ir miestą papuošė kruizinis burlaivis SEA CLOUD SPIRIT.


Liepos 13 ir 24 d., Klaipėdoje pasitikome pirmą kartą viešėjusį unikalų kruizinį laivą - burlaivį.
2020 m. pastatytas, 3 stiebų barkas SEA CLOUD SPIRIT yra vienas didžiausių pasaulyje burlaivių – jo ilgis 138 m. Laivu gali keliauti iki 136 svečių. Dvidešimt penkios iš 69 kajučių yra su balkonu, įskaitant tris SUITE klasės apartamentus. Sveikatingumo zonoje yra trys SPA procedūrų kambariai, suomiška sauna, garų pirtis ir kirpykla. Atskira treniruoklių zona yra saulės terasoje.

Rugsėjo 17 d. Klaipėdoje pirmą kartą apsilankęs 5* kruizinis laivas SILVER DAWN, užbaigė nuo balandžio mėn. trukusį kruizinės laivybos sezoną.
2021 m. pastatytas laivas atvyko su 530 svečių iš įvairių pasaulio šalių. Svečius supažindinome su Kuršių Nerijos ir Klaipėdos įdomiausiais ir lankomiausiais objektais.

Plačiau apie mūsų ekskursijas kruizinių laivų svečiams2022 metų kruizų sezonas Klaipėdoje

Spalio 07 d. po pietų gavome pranešimą, kad dėl nepalankių oro sąlygų Visbio uoste (Gotlando sala, Švedija) kruizinis laivas Mein Schiff4 keičia maršrutą ir vietoje planuotos spalio 13 d. į Klaipėdą atvyksta spalio 08 d. Iššūkis priimtas!

2022 10 09 d.Klaipėdoje pirmą kartą viešėjo SILVER MOON

Rugpjūčio 25 d. pirmą kartą Klaipėdoje lankėsi Silversea Cruises liukso klasės laivas SILVER MOON, kurio dauguma svečių autobusais ir dviračiais išvyko pamatyti Kuršių Nerijos.

2022 08 25 d.Pirmą kartą pasitikome COSTA FASCINOSA


Birželio 27 d. pirmą kartą Klaipėdoje lankėsi italų kruizinės kompanijos laivas COSTA FASCINOSA, kurios dauguma svečių išvyko pamatyti Klaipėdos, Palangos, Kuršių Nerijos ir Ventės rago.
Costa Fascinosa Klaipėdoje dar lankysis liepos 15 ir rugsėjo 19 d.

2022 06 27 d.Džiaugiamės vėl sulaukę MEIN SCHIFF6

Šiandien svečiuose beveik 1500 svečių iš Vokietijos, kurių didžioji dalis išvyko į Kuršių Neriją. Kitos ekskursijos suteiks galimybę pamatyti Palangą, Šilutės kraštą, Klaipėdos įdomiausias vietas bei paragauti lietuviškų skanėstų.

2022 06 06 d.Pasitikome į Klaipėdą atvykusią MSC POESIA


2022 gegužės 16 d. sulaukėme svečių net iš 35 skirtingų šalių, kurie atvyko kruiziniu laivu MSC POESIA.
Keleiviai išvyko pažinti Kuršių Nerijos nacionalinio parko, Palangos kurorto, Šilutės krašto bei Žemaitijos nacionaliniame parke esančio Šaltojo karo muziejaus.

2022 05 16 d.
Pradėjome kruizų sezoną Klaipėdoje


2022 metų kruizų sezoną Klaipėdos uoste atidarėme su kruizinio laivo HAMBURG atvykimu 2022 balandžio 11 dieną. Kruizo keleiviai iš Vokietijos išvyko į Kuršių Neriją ir Palangą. 


2022 04 11 d.  
Aura Seaways atvyko!


DFDS keltų šeimą papildė naujai pastatytas keltas - Aura Seaways. Šis milžinas prisijungė prie keltų, kursuojančių maršrutu Klaipėda-Karlshamnas, kad jūsų kelionės ir poilsis būtų kuo malonesnis.
Iš viso naujajame laive yra 250 kajučių, kur gali apsistoti 600 keleivių. Krovininė laivo talpa siekia 4,5 tūkst. linijinių metrų. Kitaip tariant, jame gali tilpti net 4,5 km į vieną eilę sustatytų automobilių. Šiame kelte, lyginant su kitais keltais, nėra sėdimų salono vietų, visiems sudarytos sąlygos apsistoti kajutėse, įrengtos atskiros zonos vilkikų vairuotojams ir turistiniams keleiviams.
Aura Seaways ilgis siekia 230 metrų, plotis – 32 m. Laivas išvysto 23 mazgų greitį (iki 40 km/val.). Laive keleivių lauks net 200 kv. m. dydžio parduotuvė, 3 restoranai (užsakomųjų patiekalų ir švediško stiliaus). 3 barai ir kartu su edukaciniu centru Curiocity įrengtas vaikų kambarys.

2022 sausio 21 d.Didesni ir naujesni keltai maršrute Ventspilis-Nyneshamnas


Keltų kompanijai STENALINE toliau plečiant veiklą Baltijos jūroje, sausio 19 d. naujoji Stena Baltica pirmą kartą išvyko maršrutu Ventspilis–Nynäshamnas.
Keltas buvo naujai pailgintas ir atnaujintas. Dabar jo ilgis yra 222 metrai, o 202 kajutėse telpa 970 keleivių. Naujasis „Stena Baltica“ turi 2875 m krovinių talpą, taip pat papildomą automobilių denį.
Stena Baltica yra identiška Stena Scandica, kuri nuo 2021 m. vasaros kursuoja tarp Ventspilio ir Nynäshamno.
Ventspilis – Nineshamnas yra trumpiausias maršrutas tarp Baltijos ir Skandinavijos šalių. Keltai „Stena Scandica“ ir „Stena Baltica“ perkelia keleivius per ~8,5 val.

2022 sausio 19 d.
 
 
Parašykite
Paskambinkite
Apie
LinkedIn